Lista aktualności Lista aktualności

Co w lesie huczy?

Piątkowy wieczór spędziliśmy w towarzystwie sów. Pierwszym przystankiem naszej przygody była siedziba nadleśnictwa, w której odbyły się sowie warsztaty- dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o sowach żyjących w Polsce, o tym czym się żywią i gdzie mieszkają.

Na uczestników czekał też sowi Quiz, który jak się okazało, nie był taki prosty, lecz czterem drużynom udało się zdobyć aż 7 punktów na 8 możliwych. Pod koniec warsztatów dzieci wykonały z papieru i ozdób piękne sowy. Po tych zmaganiach wybraliśmy się na ścieżkę przyrodniczo-leśna „Nad Bukówką” gdzie wspólnie udaliśmy się na nocny spacer po okolicy.
Liczenie sów zakończyło się sukcesem - usłyszeliśmy głos puszczyka zwyczajnego, który swoim pohukiwaniem odprowadzał nas do wiaty gdzie czekało rozpalone ognisko.
Przy ognisku wszyscy uczestnicy, od najmłodszych do najstarszych, dzielili się wrażeniami po nocnym „liczeniu sów”. Było to już jedno z ……kolejnych tego typu spotkań. Znakomita większość obecnych umawiała się już na przyszłoroczne spotkanie z sowami.