Lista aktualności Lista aktualności

Nadanie szkole imienia „Miłośników Przyrody”

Szkoła Podstawowa w Siedlisku od dłuższego czasu przygotowywała się do przyjęcia swojego imienia, aby w pełni celebrować różne uroczystości i mieć poczucie lokalnej przynależności.

Podczas lekcji wychowawczych poświęconych współczesnym autorytetom padło wiele propozycji, nie tylko nazwisk ale i nazw pretendujących do zacnego tytułu mającego znajdować się w nazwie szkoły. Były to między innymi: Szkoła im. Leśników Polskich, Orderu Uśmiechu, Ireny Sendlerowej, Kazimierza Nowaka, Miłośników Przyrody, Dzieci Polskich, Adama Wodiczko i wiele innych.
W ostatecznym głosowaniu, w którym brali udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice zdecydowano o nadaniu szkole imienia „Miłośników Przyrody".
18. czerwca 2014 r. nadeszło zwieńczenie wszystkich dotychczasowych starań i tak oto nadano Szkole Podstawowej w Siedlisku zarówno imię jak i przepiękny sztandar. Oprócz występów artystycznych i przemówień, całość imprezy uświetnił muzycznie Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju pod kierunkiem Pawła Strawy.
Uroczystość swą obecnością zaszczycili między innymi poseł Małgorzata Janyska, Wicekurator Oświaty w Poznaniu Dorota Kinal, Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, Wiceburmistrz Grażyna Zozula oraz przedstawiciele Zarządów Kół Łowieckich a także Nadleśnictw Trzcianka i Człopa.
Nam leśnikom jest niezmiernie miło i należy postrzegać to jako pewien sukces owocnej współpracy pracowników nadleśnictwa i myśliwych, że w tak krótkim czasie, już druga szkoła z gminy Trzcianka wybiera imię związane ze środowiskiem, przyrodą i leśnictwem a to wszystko w roku 90-lecia Lasów Państwowych.
Przypominamy, że 19. czerwca 2013 r. Szkoła Podstawowa w Rychliku przyjęła imię „Przyjaciół Lasu", co daję satysfakcję, utwierdza nas w celowości działań prowadzonej edukacji leśnej i zachęca do dalszej współpracy z uczniami w propagowaniu dbałości o środowisko i ciągłość lasów polskich.